Botanická zahrada

Kam za přírodou v Praze

I v Praze a jejím blízkém okolí si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta v překrásné přírodě. Stačí jen vyrazit do jednoho z několika parků, které jsou často jen pár kroků od centra, a přitom poskytují úžasný klid pro relaxaci. A chybí-li vám divoká příroda, i tu nečekaně najdete přímo v Praze či hned za jejími hranicemi. Stačí jen vědět, kam vyrazit, a budete překvapeni, jak panenskou přírodu najdete...

Vojanovy sady   nejkrásnější parky 

Neskutečný klid přímo v historickém centru nedaleko Karlova mostu nabízí Vojanovy sady, kde si můžete sednout na lavičku pod rozkvetlé stromy a relaxovat. Nejkrásněji je tu na jaře, kdy kromě ovocných stromů nádherně kvete i magnólie. Zajímavým zpestřením je, že v sadech můžete potkat volně se pohybující pávy. Ty uvidíte i v nedaleké Valdštejnské zahradě, která také stojí za návštěvu. Vojanovy sady jsou otevřeny od brzkých ranních hodin až do večera a stejně jako do Valdštejnské zahrady je vstup volný.

TIP: Vydáte-li se odsud jednu stranici tramvají na Malostranské náměstí, můžete navštívit také Vrtbovskou zahradu, která je skutečným skvostem mezi barokními zahradami v celé Evropě a nabízí krásná panoramata na pražské památky. Nahlédnout můžete i do ateliéru Mikoláše Alše. Vstupné je cca 120 Kč a je to i velice pěkné místo na svatbu v Praze, protože v tak krásném prostředí vám svatební fotograf velmi snadno udělá ty nejkrásnější snímky.

Pokud nežijete v Praze, můžete využít ubytování v centru Prahy, protože i v okolí je toho hodně k vidění a jeden den na prohlídku Prahy vám určitě stačit nebude.

Stromovka (Královská obora)   nejkrásnější parky 

Jeden z největších parků se nachází v Praze 7 hned u Výstaviště. Přímo na kraj parku zajíždí tramvaj č. 17 a je rájem nejen bruslařů, ale krásně se tu projedete i na kole. Nedávno získal na atraktivitě, když zde byly obnoveny stará jezírka, přes která nyní vedou dřevené mostíky. Procházka je tu krásná po celý rok a v létě se zde dá i koupat. Vydáte-li se sem na jaře, přibližně ve druhé polovině dubna, můžete se projít pod nádherně kvetoucími sakurami. Ty ale většinou v plném květu vydrží jen pár dní, ale je to úžasný zážitek.

Letenské sady   nejkrásnější parky 

Letenské sady patří mezi oblíbené místo pro piknik v přírodě a zároveň nabízí krásné výhledy na historické centrum Prahy. Rozhodně si nenechte ujít procházku k Hanavskému pavilonu, odkud je v podvečer krásný pohled Pražské mosty, pod kterými brázdí Vltavu vyhlídkové parníky. Nedávno byl nově v Letenských sadech vybudován i bruslařský ovál, takže na své si přijdou i bruslaři.

Autor fotografií: Michal Němejc - www.krasyprirody.cz

Sady pod Petřínem   nejkrásnější parky 

Tradičním místem na jarní procházku jsou sady pod Petřínem, které každoročně již začátkem dubna začínají nádherné rozkvétat. Kromě toho nabízí i překrásné výhledy na historické centrum Prahy. Doporučujeme vyrazit lanovkou do stanice Nebozízek. Odsud se můžete vydat pěknou procházkou téměř po rovině až na Pražský hrad. Cestou si nenechte ujít nádhernou, a přitom pro většinu turistů utajenou, vyhlídku se sochou Panny Marie z Exilu, ke které vede jen úzká pěšinka. Je tu krásný výhled i po setmění, kdy má Praha jedinečné kouzlo.

Jste-li v Praze na výletě, doporučuji zůstat přes noc a ubytovat se v jednom z hotelů. Za rozumnou cenu je např. Hotel Starý Pivovar na Praze 5.

Divoká Šárka   divoká příroda v Praze 

Přímo v dosahu pražské MHD najdete i nečekaně divokou přírodní scenérii. Stačí vyrazit do Divoké Šárky, kde si Šárecký potok razí cestu hlubokým skalnatým kaňonem přímo na území Prahy. Můžete se sice vydat přímo podél potoka, ale to by vám unikly ty nejkrásnější výhledy. Ty se totiž otevírají z obou stran skal, které jsou dobře přístupné po cestičkách. Ocitnete se rázem přímo nad celým kaňonem a můžete si ho pořádně prohlédnout. V odlehlejší části údolí na jaře kvete medvědí česnek a procházkou se dá dojít až k tomuto krásnému místu, které je nedaleko zastávky autobusu Jenerálka. Ten vás zaveze zpět do "civilizace". Přímo na skalách na podzim najdete zákoutí s kobercemi kvetoucího vřesu.

Tiché údolí   divoká příroda za hranicí Prahy 

Tajným tipem na procházku do panenské přírody je Tiché údolí. Když se sem vydáte, vůbec vás nenapadne, jak malý kousek jste od hranic Prahy. Tichým údolím protéká malý potůček, který lemují vysoké skály, jež jsou vyhledávaným místem horolezců. Oblíbená je zejména skalní věž Strážce. Nejkrásnější místem ale bezesporu je Alšova vyhlídka, na kterou se dostanete po prudce stoupající pěšině. Ocitnete se přímo na buližníkové skále s úžasným výhledem. Uvidíte koně pasoucí se u Trojanova mlýnu a přímo před vámi se otevře nádherný pohled do korun stromů a na krásný rybník. Doporučuji prozkoumat i okolí. Nejkrásněji je tu na jaře a na podzim, kdy stromy jsou krásně barevné. Nedaleko se nachází i třešňový sad, který si nenechte ujít hlavně v období květu.

Tipy na další zajímavá místa

 Botanické zahrady v Praze:  Botanická zahrada Troja, Botanická zahrada Malešice

 Na dosah Prahy:  Průhonický park a dendrologická zahrada, lom Velká Amerika, Tetín v Českém krasu, Svatý Jan pod Skalou

 Ubytování:  Hotely a ubytování Praha

Vyrážíte-li do Prahy na výlet, zvažte možnost uzavření tuzemského pojištění na cesty. Toto pojištění platí v rámci České republiky a vztahuje se na případné úrazy či jiné nenadálé události.Autor fotografií: Michal Němejc - www.krasyprirody.cz

 
 

Fotografie Prahy

  Tip    Zkrášlete si svůj domov pěkným fotoobrazem Prahy

(c) Michal Němejc  |  michal@kamvpraze.info  »  prodej fotografií

NÁŠ TIP: Vyrazte na Kokořínsko, lenošte na plážích Kalábrie, a nebo si prohlédněte fotografie. Naši fotografové jsou vám k dispozici.

Partneři webu:  Fotky Prahy, Panorama Prahy, Krásy Čech, Karlův most